Aug 16th, 2021, 3:43 pm
Sziasztok sracok! Tudnatok nekem egy linket adni LUNA letolteshez? Marmint maga a program kene, ha lehet a legujabb!
Idokozben sikerilt talan megtalalnom, csak kerlek igazoljatok vissza, hogy ez a legujabb. iGO primo Nextgen Izrael v9.35.2.153810
Kozben ujabb kerdesek merultek fel :) Tajfunnak koszonhetoen felraktam a 2020 Q4es HERE terkepeket. Viszont szeretnem kiprobalni a TomTom terkepeket is. Azt mondjak, hogy itt UKben azok jobbak, De nem boldogulok vele :) Olvastam, hogy van valami MAPCHANGER, ezt hol lehet letolteni, tovabba egy kicsit furcsa szamomra, hogy a HERE terkepek az S21 Ultra\Phone\iGo\iGO_Luna\content\mg\baseline mappaban vannak, nem csak a content\Maps mappaban. A here terkepek tokeletesen mukodnek, de hova masoljam a TT mapokat? :) Koszi elore is, ha valaki megszan es valaszol. Huu, talaltam magyar NNG terkepeket is, meg nagyobb a kaosz :D
Aug 16th, 2021, 3:43 pm
Aug 17th, 2021, 5:14 am
Luna-hoz csak egy fajta Here térképcsomag létezik, semmi más!
Aug 17th, 2021, 5:14 am
Aug 17th, 2021, 6:18 am
zsiga68 wrote:Luna-hoz csak egy fajta Here térképcsomag létezik, semmi más!


Koszi zsiga68! Erdemes msik igo-t leszedni, vagy ez a legjobb?
Aug 17th, 2021, 6:18 am
Aug 17th, 2021, 7:24 am
A Luna újabb, más fajta fájlrendszer kódolással, teljesen másfajta térképekkel, de nem feltétlen a legjobb, némileg más, még ha a kinézet hasonló is az előző régebbi NextGen verziókhoz képest, fogalmazzunk így.
Ha térképcserélőzni akarsz, mindenképp a régebbiek közül kell egy komplett csomag neked.
Aug 17th, 2021, 7:24 am
Aug 17th, 2021, 1:18 pm
Tájfun wrote:A Luna újabb, más fajta fájlrendszer kódolással, teljesen másfajta térképekkel, de nem feltétlen a legjobb, némileg más, még ha a kinézet hasonló is az előző régebbi NextGen verziókhoz képest, fogalmazzunk így.
Ha térképcserélőzni akarsz, mindenképp a régebbiek közül kell egy komplett csomag neked.


Kosz Tajfun! Es ezek megfernek akar egymas mellett is? Az az igazsag, hogy regen nagy iGo fan voltam, de evekkel ezelott attertem a WAZEra, es telejesen elhanyagoltam azota az iGot. Mostanaban mennek haza autoval es szeretem ha van back up navim a telefonon, mivel valamilyen okbol Brusszel kornyeken az utobbi par alkalommal elment minden online navim, es kellett neki 15-20 perc, mire magahoz tert. Megvettem a hivatalos Sygicet, de gondoltam nosztalgiazok kicsit :). Tudnatok nekem valami teljes csomagot kuldei esetleg masik iGobol? Kiprobalnek tobb fajtat, ha lehetseges. Termeszetesen mivel jobban benne vagytok a temaban, hallgatnek ratok, hogy melyiket probaljam meg ki, kereso helyett :D Anno pont az volt az oka, hody atpartoltam, hogy volt annyi verzio, es nagy volt a kavarodas.
Aug 17th, 2021, 1:18 pm
Aug 18th, 2021, 5:36 pm
Üdv mindenkinek! Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy a Nextgen Pal-ban vagy Luna-ban van e lehetőség a Galileo holdak használatára. Keresgéltem a neten de semmi konkrétat nem találtam. Illetve hogy a sys.txt Ben az [Interface] alá be kell írni hogy show_galileo=1 de nem történt semmi változás. Továbbra is gps és glonass holdak láthatóak. Segítségeteket előre is köszönöm. Üdv!
Aug 18th, 2021, 5:36 pm
Aug 19th, 2021, 6:47 am
A navigációs programok azokat a holdakat "használják", amelyeket a hardver ismer. Azok adatait viszont sys bejegyzés nélkül is használják.
Aug 19th, 2021, 6:47 am

Image
https://bdwteam.hu
Aug 19th, 2021, 7:48 pm
A régebbi Luna-ba bemásoltam az új térképeket és azóta zöldségeket is beszél szegény, mintha betűzné a neveket de nem mindet érdekes módon, csak a zömét. 1x már volt hasonló gondom és adott is rá valaki tán Zsiga megoldást de nem találom sehol. Kérnék kis segítséget a megoldásban. Köszönöm előre is!
Aug 19th, 2021, 7:48 pm
Aug 19th, 2021, 8:58 pm
Vedd ki a *.gph -> phoneme fájlokat...
Aug 19th, 2021, 8:58 pm
Aug 19th, 2021, 9:10 pm
Igen köszi szépen ez megoldotta ahogy most hirtelen a szimulációval teszteltem. De Tájfun csomagjában benne volt és az ment úgy is, érdekes miért.
Aug 19th, 2021, 9:10 pm
Aug 19th, 2021, 9:23 pm
A Tájfun csomagjában így volt benne: Hungary.gph--- :D Szerinted mit okoz ez a --- átnevezés? Nem ma kezdted... Az ux mappákban is találsz egy rakással ilyen végű fájlokat, ezeket nem látja a program.
Aug 19th, 2021, 9:23 pm
Aug 19th, 2021, 9:53 pm
Jó ok! Én elé szoktam tenni egy alsó vonást ha nem akarom hogy lássa :shock: De persze ki hogyan szokta meg. :) Vagy csak bele sem teszem.
HA már itt vagy a Power-ról hová lett a Luna reszelgetés amit régebben linkeltél nekem a Luna elején?
Aug 19th, 2021, 9:53 pm
Aug 20th, 2021, 1:21 pm
HA már itt vagy a Power-ról hová lett a Luna reszelgetés amit régebben linkeltél nekem a Luna elején?

Na ezt ha kérhetném, magyarul... Mi az hogy itt vagy a Power-ról? Milyen Luna reszelgetés? És mit linkeltem én hová neked és minek az elején? :lol:
Aug 20th, 2021, 1:21 pm
Aug 20th, 2021, 8:18 pm
Ismet lenne par kerdesem :D Nagyon tetszik ez a Primo a Pongo skinnel, csak par beallitasra nem jovok ra.
1: Hogyan lehet beallitani, hogy az ikon sor a bal oldalon a bal oldalon ne sebesseg fuggo legyen es csak bizonyos sebesseg felelett tunjon el. Kanyarnal ha lassitok agybol fel jonnek ujra es olyankor nagyon idegesito tud lenni, Tobb savos korforgalomban plane londonban. Ma mentem par kort miatta :D es a vegen persze a rossz kijaraton mentem ki. Nem lehe ugy bealitani, hogy amikor a sebessegnel hozzaerek a kepernyohoz, akkor jojjon elo ismet?
2: Azt mondja, hogy az idojaras adatok nem tolthetok be (legalabbis valami ilyesmi)
3: Telepitett trafinal bemondja, hogy mennyivel lehet menni. De egy egeszen valotalna sebesseget mond. MPH-ban adja meg, es 68-at mond a 30as tablanal, Ugye itt vagy 30, 50, vagy 70 a a normal sebesseg korlat. A kis megengedett sebesseg tabla jol is mutatta, hogy 30. De efolott megjelent egy masik feher kerek tabla, csak nem piros szegellyel, hanem kek szegellyel es abban 68 volt, mint ahogy a hangbemondes is mondta. Honnan vette ezt az erteket?
Aug 20th, 2021, 8:18 pm
Aug 20th, 2021, 9:15 pm
"Nagyon tetszik ez a Primo a Pongo skinnel" - Szerintem NextGen-t akartál mondani Pongo skinnel.
1, "hogy az ikon sor a bal oldalon a bal oldalon ne sebesseg fuggo legyen es csak bizonyos sebesseg felelett tunjon el."
Nem tudom hogy csinálod, de a gombsor jobb oldalt van. (nekem nem két bal kezem van :) )
"ne sebesseg fuggo legyen es csak bizonyos sebesseg felelett tunjon el."
A mondat egyik fele nekem üti a másik felét. Attól sebességfüggő, mert bizonyos sebesség felett tűnnek el a gombok.
Navigációs képernyő gombok menü > Oldalsó gombsor lista elrejtése ha a sebesség nagyobb mint:
30 és 130 között lehet állítani a gombok eltűnését. 30km/h alatt mindenképp megjelennek.
2, 'online időjárás' mappa - keresd meg a csomagban, ott minden le van írva, és mellékelve a bemásolni való fájlok - Avic esetében csak így bírható működésre.
3, Nulla angliai tapasztalatom van.
A piros sebességtábla értéke a térképfájlokból származik, az adatok onnan erednek. Felette a Figyelmeztetési pont-hoz közeledve annak korlát értéke jelenik meg, de ez az adat a speedcam adatbázisból származik. (Ha az adatbázisban nem lenne sebesség korlát érték megadva, egy bejegyzés kérdése hogy a térképfájl tartalmazta értéket használja, nevesítve: use_road_speedlimit=1 ) Ha a speedcam adatbázisban Km/h érték van megadva, valószínűleg nem fogja Mph-be átszámolni. Angliában jó adatbázist kell használni. Kérdés, mit használsz Angliában?
Aug 20th, 2021, 9:15 pm