Jan 14th, 2021, 8:14 pm
jopont73 wrote:Nem kimondottan Wince már? Mert esetleg Android?



Leírtam......Nem olvastad? :D :D :D :D windows embedded compact 7
Jan 14th, 2021, 8:14 pm
Jan 15th, 2021, 7:59 am
@stefando65 :wave:

Image
Jan 15th, 2021, 7:59 am

World speedcam:
https://www.facebook.com/groups/worldspeedcam/
Jan 15th, 2021, 7:32 pm
Herrleon wrote:
jopont73 wrote:Nem kimondottan Wince már? Mert esetleg Android?



Leírtam......Nem olvastad? :D :D :D :D windows embedded compact 7


Jó pár Nextgen,mennyi az a jó pár Nextgen? Mert ha jól tudom Wince csak egyetlen Nextgen van feltörve,az se jól,mert minden térképfrisittésnél megy a licenc vadászat. Esetleg linkelnél egy kis infót a gépről?
Jan 15th, 2021, 7:32 pm
Jan 15th, 2021, 8:59 pm
Kicsi infó: Sok Nextgen fel van törve, csak egy sem teljesen.És nem csak a térképekhez kell a licenc fájl. Készülékenként is eltérő kell.
Jan 15th, 2021, 8:59 pm
Jan 15th, 2021, 10:00 pm
Nekem van 4-5 eltérő sorszámú wince nextgen-em amik működnek W6-on,de hogy melyik a legújabb...
9.19.2.54380
9.19.5.578.126 pioneer
9.18.40.733.545
9.18.40.743.913 mappy
Jan 15th, 2021, 10:00 pm
Jan 15th, 2021, 11:13 pm
Herrleon wrote:Kicsi infó: Sok Nextgen fel van törve, csak egy sem teljesen.És nem csak a térképekhez kell a licenc fájl. Készülékenként is eltérő kell.

Én mit kezdő,tényleg az vagyok. Adjál tippet hogy mit használjak wince Nextgen ami jól gurul akadálymentesen. Komolyan kérdem,de olyan legyen amelyiknél nem kell minden térképfrisittés után licenc fájlra vadászni. Licenc,elvileg alapból a tartalom megosztó a licence map tartalma is közzéteszi. De mi van azokkal akik TGK hajtanak,van hogy 2-3 hét hónap mire előkerűl egy tgk licenc. Ha én szgk hajtanék total letojnám a Here térkép. Szgk a nejem,lányaim navijára Magyar NNG,és a többi ország TomTom térkép teszek. De mint pénzhajkurászó ember Here térkép használok. De kiváncsian várom a wince Nextgen programod. Most tesztelek két Navitel ketyerét E700,MS700 Amit sikeresen room cseréltem(elfogadta a W985 Room) És minden gond nélkül viszi a Primo. Ha ujdonság neged ezek a készülékek Wince alapuak,majd a gyártó rátett egy linux,a linux alól futtata a Navitel szoft. Ami egy nagy rakat lócitrom,inkább a google maps mint a Navitel szoft.
És tényleg érdekel az a sok Wince Nextgen,ne cikizésnek vedd. Dolgozó ember vagyok. Csak hétvégén vagyok ithon,lehet lemaradtam,elsiklottam valami felett. Van Pm üzenet,és köszönettel veszem ha megosztod.
Jan 15th, 2021, 11:13 pm
Jan 16th, 2021, 7:39 am
Nem kezdeném leírni melyik Nextgen verziót próbáltam ki. Mondjuk úgy a neten megtalálható összeset. :D Hogy melyiket ajánlom Wince-re, egyiket sem. Kevés memóriával nem tuják kezelni a készülékek rendesen, nincsenek feltörve rendesen, licenc fájlokra mindig kell "vadászni" (aki keres az talál). De mint Írtam nekem nem Wince készülékem van, annak egy tovább fejlesztett szoftvere. A lényeg, hogy kétszer akkora memória van benne mint a normál készülékekbe. Azért előfordulhat, hogy találsz az adott készülékhez olyan Nextgen verziót ami aránylag normálisan megy rajta. De az ilyen extra skin macerálást tuti nem fogja szeretni. Mondjuk úgy, hogy Wince alatt csak mazochistáknak ajánlom a Nextgent. :D
Jan 16th, 2021, 7:39 am
Jan 16th, 2021, 4:51 pm
De föntebb meg azt irtad hogy tovább fejlesztett wince 7 és több a ram memória. Na most aztán bogozzuk ki hogy mi az igazság. Mert a wince6 max 256.mb ram tud kezelni. Ha most van wince7 akkor annak mennyi a ram? Mert azt tudjuk hogy a Nextgen-ek több memóriát igényelnek mint a Primo. Pl volt a kezembe egy Navon A500 és csak 512.mb ram van benne(android) és az simán viszi a Nextgen. Vagyis lófüttyöt sem tudunk arról a csoda kütyüről,illetve annyit hogy nyögvenyelősen megy azon is a Nextgen.
Jan 16th, 2021, 4:51 pm
Jan 16th, 2021, 5:10 pm
Ne keverjük akkor az android teljesen feltört Nextgent a Wince alá készült alig feltört Nexgennel.
Jan 16th, 2021, 5:10 pm
Jan 16th, 2021, 6:28 pm
Én csak azt nem vágom minek eröltetni a wince-t, mikor androidon teljesen jók az iGO-k és csak újabb vas kell ha kevés a RAM, kijelző méret is van bőven 7-13" között. Persze mindenki úgy szivatja magát ahogy akarja, de ez már szerintem is kb mazo hozzáállás.
Főleg mert ugye egy jó tablet sok másra is használható a hétköznapokban amikre a wince már régen nem, mert lejárt az ideje szegénynek.
Jan 16th, 2021, 6:28 pm
Jan 16th, 2021, 7:55 pm
Még az ünnepek alatt váltottam S7 Edgéről, S10+ -ra.
iGO Avic is átköltözött. Működik is ahogy kell.
Egy kérdésem lenne csak: Rá lehet bírni valahogy az Avic-ot, hogy használja az értesítési sáv területét is?
Lehet, hogy nem lenne jó, mert az S10+ -nál a dupla szelfi kamera elég sokat kitakar az értesítési sávból, de azért kipróbálnám úgy is.
Jan 16th, 2021, 7:55 pm
Jan 17th, 2021, 9:02 pm
Sir_Gunar wrote:Én csak azt nem vágom minek eröltetni a wince-t, mikor androidon teljesen jók az iGO-k és csak újabb vas kell ha kevés a RAM, kijelző méret is van bőven 7-13" között. Persze mindenki úgy szivatja magát ahogy akarja, de ez már szerintem is kb mazo hozzáállás.
Főleg mert ugye egy jó tablet sok másra is használható a hétköznapokban amikre a wince már régen nem, mert lejárt az ideje szegénynek.

Mert sokan még mindig a Primo preferálják és a wince. Egy Tab ha nincs elég belső memória,kártya,nincs külön tartó,nincs autós töltő. Én Tab használok,de nagyon sok kollégám akik nagy vasat hajtanak lecarják a csicsa. Egyszerű jól müködő navit akarnak,igen az egyszerű jól müködő Primo megy Tab is,de amit föntebb irtam sok minden + kell hozzá. A szélvédőbe kirakott Tab ha nincs feltörve és nincs szabályozva a töltés hamar kuka lesz,napi 13-15 ó használat azt vedd alapúl. Most egy Navitel 7" ketyerét tesztelgetek,ja a navitel szoft legyalúlva róla. Kicsit macerás a kicsike amikor eredeti szoft és platform van rajta. Kicsit rafkós,wince alapú és kicsit megbolonditva egy linux,és az alól fut a navitel. Kapott egy másik room és totál W985 lett a z alap felűlet. Vannak buktatók mert változtattak az alap Navitel rom. De hol kapsz egy 256.mb ram 7" kütyü ami elég gyorsan tervez 21.e ft? Jövő héten jön egy Navitel kütyü hozzám ami Tmc képes,beépitett Tmc antennás(a Primo Rds tmc még mindig működik csak az online Tmc szünt meg). Szóval kiváncsi leszek hogy preferálja az alap rom cserét,és hogy reagál a Tmc. Biztos hogy nem a W985 rom próbálkozom,mert abba a rom nincs Tmc,illetve a 985 nem volt Tmc előkészittés. Lehet egy 980 rom kap ha elfogadja.
Jan 17th, 2021, 9:02 pm
Jan 21st, 2021, 10:26 pm
Nálam a wayteq xtab 7 működik nem is tudom talán 6-7 éve, egy új aksit rendeltem bele kínából 2500 ft volt ha jól emlékszem pár éve. most tartok ott hogy napi 12 órai meló miatt szegény olyan vállalhatatlanul csúnya lett, teljesen besárgult, néha már nem érzékeli a bekapcsoló gombot sem, hogy kellene valami 7-8 collos tab-ot venni, amin működik a primo. (nextgen nekem nem kell). ha tudtok valami jó kütyüt megírhatjátok, jah igen, semmi másra nem kell csak további 1 millió km-nyi primo működtetésére. csicsa mentes normális készülék. köszi :)
Jan 21st, 2021, 10:26 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
Jan 22nd, 2021, 8:05 am
Sziasztok!
Egy kósza 5-let, amennyiben megelégedettséged nem esett alább, akkor WayteQ xTAB-7Q (kvázi 15-25 rugó), kicsit jobb, kicsit szebb, kicsit nagyobb, hogy élettartamra mekkora az esélye azt nem tudom. Sajnos, mint forgalmazott termék le került a palettáról, de a gyártónál még kapható.
Jan 22nd, 2021, 8:05 am
Jan 22nd, 2021, 8:08 pm
Persze hogy nem esett, kb 10 éve csak wayteq termékeket használok. Most is van még 3 kütyü tőlük (van motoros, van 985, és egy 950 amin a járkon fut.) nem is lenne kérdéses mit vegyek, ha forgalmaznának még tab-ot. tudsz elérhetőséget linket? én sehol nem találtam.
Jan 22nd, 2021, 8:08 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#