Jan 22nd, 2021, 9:06 pm
webress wrote:Sziasztok!
Egy kósza 5-let, amennyiben megelégedettséged nem esett alább, akkor WayteQ xTAB-7Q (kvázi 15-25 rugó), kicsit jobb, kicsit szebb, kicsit nagyobb, hogy élettartamra mekkora az esélye azt nem tudom. Sajnos, mint forgalmazott termék le került a palettáról, de a gyártónál még kapható.

Wayteq mint Wince még ok. Droid vonalon meg szerintem egy kalpcar. Ha jó volna szemem inkább egy 5" Wince wayteq mint egy 5-7" droid. Nagyon veszti a jelet. Egy hosszú alagút mint pl a grazi(10.km) azt se tudja percekig hogy hol van. A wince ketyere nagyon hamar magához tér.
Nálam és pár kollégám akik vettek Wayteq 995 Max,szidják mint a bokrot. Mindenbe jó,gyors,hamar tervezi meg az útat,jól nagyit. Csak az a car gps vevője lehetne jobb. Az a duma amit irnak"beágyazott kerámia Gps vevő". Na az a beágyzott kerámia Gps vevő.Jó marketing fogás szerintem.
Jan 22nd, 2021, 9:06 pm
Jan 23rd, 2021, 1:21 am
Hát annál a kicsi droidos wayteq-nél nem sokkal nagyobb, ellenben drágább-cserében sokkal többet tud és új a 8"-os Samsung Galaxy Tab Active2 vagy ami most jelent meg az Active3 (ha dokkolón van nem tölti az akkut üzemmóddal) ezek kb minden álló vasak, a 2-es több mint egy éve bírja a fiam használatát, ami nem 1xű mert most 5éves. Érdemes ráolvasni a komolyabb eszközt is venne akár és ezek jók még sok másra is mert nem minimál hardveresek mint a navik legtöbbje. Én a 10"-os PRO-t várom most hogy legyen a nagykerben, mert szoktam filmet is nézni amikor várakozom és nem szeretem az egérmozit. Elfér az autóban, a napot és a többi viszontagságot bírják, persze tudom nem olcsó vasak, de jelenleg normális droidos tabletben nincsen igazán más alternatíva, az akku is cserélhető házilag (hátlap levehető) 7e-10e között az ára. Mivel SIM képek így az A-GPS miatt sokkal gyorsabban találnak pozíciót is rossz helyeken.
HA valakinek ez nagy akkor ott van a szintén Samsung Xcover Pro az tavalyi vas, telefonként árulják és szintén strapa cucc, 6,3" kijelzővel. Ezek legalább minőségi cuccok és évekig van rájuk szoftveres támogatás gyári.
Jan 23rd, 2021, 1:21 am
Jan 23rd, 2021, 12:45 pm
A samsung 8" as tabon milyen android fut? csak mert egy kollégám 2-3 éve vett valami samsung kütyüt. és ha jól emlékszem android 8 volt rajta, és azon már nem ment a primo vagy 2 napig szenvedtem vele. de az istenért nem tudtam működésre bírni.
Jan 23rd, 2021, 12:45 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
Jan 23rd, 2021, 2:40 pm
Az Active Tab-ból van 1. az régi, a 2. ami nekem van most (már a gyereké) azon 9-es droid van és elvileg jön majd rá a 10-is, de mivel ezek kb olyanok mint a telefonokon futók, mert nincsen külön tablet android OS mint az Apple cuccoknál, ezért futnia kellene mindennek ami a telefonokon is. Az újabb tabletjeik meg már eleve 10-el jöttek ki. Igen a 8-as droid OS-nél voltak problémák az iGO-val sokáig. Igazából én már mióta kint van szinte a Luna-t nyúzom, de persze van mert elfér, tartalékban egy régebbi sokat teljesítő iGO is mindig, meg ugye ott figyel rajta a google maps és egy sygic is, na meg waze. Mivel ha kell házszám akkor a google maps ami jobban teljesített nálam eddig, a waze jó ha sietek, az iGO-t meg az esetek többségében használom.
Jan 23rd, 2021, 2:40 pm
Jan 23rd, 2021, 2:53 pm
Nálam a Samsung kitelt a becsülete,van egy Tab A6,SM-T280. Kb 6.ó navigálás után elvesztette a jelet Primo,Nextgen is. Kiléptem a programból és újra be ment megint kb 6.ó. Nyúgdijaztam,most egy Lenovo Tab4 8" használok,ugyan avval a programokkal és nincs ilyen probléma. A Samunál máig nem tudtam rájönni hogy mi okozza ezt a problémát,marad vésztartaléknak.
Jan 23rd, 2021, 2:53 pm
Jan 23rd, 2021, 4:33 pm
A T280 GPS-e nálam is dobálta a jelet. Valószínű akkor típus hiba.
Jan 23rd, 2021, 4:33 pm
Jan 23rd, 2021, 5:22 pm
na igen mert sokáig használtam Samu tab2 7"-ost a 3110-est és sem nekem sem a havernak soha nem voltak gondjaink, csak azt tette néha hogy töltés és napon levés közben kiírta, " túlmelegedés miatt az akku töltését kikapcsolja" kb ezt, a kettő együtt nem volt neki kóser. Persze lehet az A-GPS segített pozicionálni mert ott sem volt gond sosem, bár talán 1x mintha akadt volna valamelyik verzónál hogy nem akarta az igazságot az elején, de javítottuk és utána minden ok lett .
Jan 23rd, 2021, 5:22 pm
Jan 23rd, 2021, 6:48 pm
Hy.
Nem tudom emlékeztek e még az Igo8-ra ( win. )
Frissíteni kellett
Minden jó,de írja,hogy a térképek elavultak
licence,a legfrissebb!
Mi lehet a gond?
Köszi
Jan 23rd, 2021, 6:48 pm
Jan 24th, 2021, 4:01 pm
Camionos wrote: Kb 6.ó navigálás után elvesztette a jelet Primo,Nextgen is. Kiléptem a programból és újra be ment megint kb 6.ó..



Ez régen a primo1.2-esnél előfordult több kütyünél is. memória túlcsordulás volt az oka. kellett a sys-be egy bejegyzés ami memoriát szabályozta, utána megszünt.. de most ilyet ne kérj tölem :)
Jan 24th, 2021, 4:01 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
Jan 24th, 2021, 5:17 pm
Húúh,hol van már az a verzió. Nálam a Primo 2.4 irta ezt,ha jól tudom droid Primo nem is volt 1.0,1.2 verzió,vagy csak én nem emlékszem rá a koromnál fogva :D :D

Kivagyok.
Frisitsd föl a térképeket a virágboltból.
De ha ez sem segit akkor ird be a sys-be ezt
[map_update_checker]
enabled=0 #ne reklamáljon a Primo hogy elavúltak a térképek#
Jan 24th, 2021, 5:17 pm
Jan 24th, 2021, 9:37 pm
Sziasztok!
Stancy, sajnos nem találtam én sem olyan üzletet, ahol fellelhető lenne. Hívtam a WayteQ-et, ők levették a palettáról, kérdezzek rá az edigitálnál, rákérdeztem, nincs-e elfekvőben,-nincs. Sajnálom, hogy olyat ajánlottam, ami már csak a múltat idézte. :(

Néztem a Románoknál a droidos PNI szériát, de tele van velük a szerviz, ugyanígy az Orosz Navitel is, de arról jókat olvasni, viszont nincs itthon szervize, úgyhogy maradt a Samu, de az meg olyan drága, hogy nem éri meg, mert az állandó frissítés agyonvágja a Primo-t, vagy el sem fogadja, csak a NextGent.

Találtam ár/érték szerint ígéretes, droid gps 7" xGody típust (több is van belőle (pl. Truck változat) emelkedő árakkal), jókat írnak róla, de ennek sincs hazai szervize.
..., kissé ezt is körbejártam, és azt az infót kaptam, hogy a szerviz e-mailon keresztül is nagyon készséges, akár tanács, akár az FW csomag elküldése terén, lényeg, hogy igazolt legyen az eszköz (gyáriszám, S/N vagy aktiváló kód, és vásárlási időpont).
Jan 24th, 2021, 9:37 pm
Jan 24th, 2021, 11:27 pm
Ez nagyon jó,az állandó frissités a samunál agyon vágja a primo. Komolyan ha valaki navira vesz droid kütyü. Olyan létfontosságu az hogy droid9 vagy 10 fut rajta? Némely ember jobban didereg egy ujabb verzióér mint a szifonosok :D :D
Én mikor navira kerestem kütyüt,első szempont fehér legyen a nap miatt,ne Mtk procis legyen,és feltörhető hogy tudjam a töltést szabályozni. És ha veszel egy samu,ott nem lehet letiltani a frisittést? Pár katt és nincs droid verzió frissités. Nálam a Lenovo Tab jönne a frisebb droid8 frisittés kb 2 éve,szerinted mi van még most is rajt? Navira vettem nem frissitgetem az alap szoft és ennyi.
Jan 24th, 2021, 11:27 pm
Jan 25th, 2021, 8:42 am
Az "agyonvágja" nekem is tetszik, valahol olvastam és lenyúltam... :lol:

A Lenovo ennyire megbízható? Melyik változata? "vifil" forint?
Jan 25th, 2021, 8:42 am
Jan 25th, 2021, 5:08 pm
A droidnak van az az előnye. hogy visszatehető bármelyik régebbi verzio. Nekem anno volt amikor a samu tabon 20 rom (főzött és gyári ) megfordult, persze kezdtem a gyárival és a végén visszatértem ahhoz, mert a mókolt verziókban mindig voltak hibák amikkel nem akartam együtt élni, főként nem navi esetében. Tutira akkor fagy le amikor a legjobban kellene. Pont a samu tabok amiket elég jól lehet törni és egybek, erre ott van az "xda-developers" oldal, ott van minden, persze sok másik vashoz is, pl autós droid fejegységekhez is lelni, stb.
Azt az xgody -t megnéztem, de ne is haragudj, akik 2021-ben képesek 1Gb RAM-mal árulni androidos kütyüt, azok nem szakemberek, a 4.4-es doidról már nem is beszélek, kb a télapó még iskolás lehetett mikor az kijött, semmi sincsen már arra. Persze aki csak venni akar valamit és 100 évig semmit nem lép előre, annak jó lesz addig míg nem lát egy komolyabb eszközön működni (hasítani ) egy iGO-t, a többiről nem is beszélek amire még jó lehet az autóban egy jó tablet.
Jan 25th, 2021, 5:08 pm
Jan 25th, 2021, 11:19 pm
Webress, köszi, én is kerestem és utána írtam ide, hátha van valakinek valami jó ötlete mit is lehetne hamár a wayteq tab nem elérhető.. Samut nem akarok venni, csak navira kellene , tényleg csak az igo futna rajta ezért felesleges drágát venni mindenfajta extra tudással.. Lenovo vagy huawei tab lesz szerintem, azokat 40 körül már megkapom itthon, nekem nem kell a gugli sem rá. Kínai oldalakon is nézegettem milyen tabokat lehetne 7-8-9 collig, csak ezek meg kitudja milyenek, már minőségileg, képileg, és ott sem olcsóbb amiben már normális proci és ram van.
Jan 25th, 2021, 11:19 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#