Apr 7th, 2009, 8:56 pm
Sziasztok,

Lehet, hogy en vagyok nagyon bena, de lassan mar masfel honapja szenvedek azzal, hogy a Blaupunkt Lucca3.3-as navimra feloperaljak valahogy egy IGO8-at, de egesz egyszeruen nem megy:((

Nagyo- nagyon konyorgom, segitsen nekem valaki!

Hiaba olvastam rengeteg topicot stb, nekem egesz egyszeruen nem megy:(
En nem SD kartyarol szeretnem hasznalni, hanem letorolni/ leszedni az eredeti Blau-s szoftvert, es helyette felrakni az IGO-t.

Ha valaki tudja, ezt hogyan kell megcsinalni, az leirna nekem pontrol pontra, erthetoen, mint egy hulyenek, hogyan tudnek celbaerni? (USB-n keresztul, rendesen PC-n toltenem fel az adatokat, ezt mar sikerult elinteznem a belso beallitasokban)

Kerlek valaki, segitsen, konyorgom! idegrohamot kapok mar:(

elore is ezer koszi a segitseget!
udv
fendi
Apr 7th, 2009, 8:56 pm
Apr 8th, 2009, 4:35 am
A dolog végtelenül egyszerű:

1. Letöltöd ezt a fájlt:
Code: Select allhttp://rapidshare.com/files/219321463/lucca33.rar

2. Formázol egy SD kártyát FAT rendszerűre, majd kitömöríted rá a rar-t.

3. Beteszed a PNA-ba és nyomsz egy reset-et.

4. A Total Commander CE-s változata indul el. Ezzel másold át a készülék My Flash Disk (vagy ResidentFlash - már nem emlékszem pontosan) tartalmát az SD Backup könyvtárába.

5. Töröld le a My Flash Disk eredeti tartalmát és másold a helyére azt, ami az SD\My Flash Disk mappában van.

6. Töröld le az SD-ről a My Flash Disk mappát és az installlucca.exe fájlt.

7. Tedd rá az iGO8-at úgy hogy a mappa neve iGO8 legyen és legyen benne egy indítható iGO8.exe fájl is. (A 2577 nevű mappa nem kell, annak csak PDA esetében van jelentősége. A legbiztosabb, ha innen: viewtopic.php?f=255&t=48629&start=0 a 8.0.0.55127-es verziót használod, mert az stabilan fut.)

8. Szerkezd át a SYS.TXT fájlt, hogy ez legyen benne:

Code: Select all[folders]
app="SDMMC Disk\iGO8"

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1
skin="ui_igo8"

[rawdisplay]
screen_x=320
screen_y=240

[sound]
queue_length=200

[debug]
show_lane_info=1
disable_outlookpoi=1

[msnd]
msnd.start=0


Egy reset után már mennie is kell. 8)
Apr 8th, 2009, 4:35 am
Apr 9th, 2009, 6:22 pm
Szia,

ezer koszonet az uzenetedert, es koszi a segitseget.

Sajnos van egy kis bibi:(( elirtam, es nekem nem 3.3-as Luccam, hanem Lucca 3.5-om. Ezer bocsanat!

Nos, egyebkent hasonloan jartam el, amit irtal, csak annyiban kulonboztem, hogy en USB-n keresztul masoltam fel az IGO8-at, es a problemam a kovetkezo roviden: mar felmasoltam, atneveztem mindent, ahogy kell, es 2 fajta problemaba utkozom--->
1. megoldas: ha letorlom az eredeti Lucca adatokat, es felnyomom az IGO8-at, akkor minden elindul, viszont, amikor beallitanam az utamat, akkor azt irja ki, hogy "nem all rendelkezesre megfelelo rekord", ergo se terkep, se utvonal...

2. megoldas: ha mindent felmasolok, de a Lucca szoftveret es adatait -a Lucca fele terkepeken kivul (eredeti gagyi Blau-st letorlom)- rajtahagyom, akkor minden bejon, es mar tudok utat betaplalni, viszont ekkor kizarolag az utvonal jelenik meg, korulotte semmi plusz info, se utcak, se terkep se semmi, csak az utvonalam:(


ja, es ahogy irtam: en nem SD kartyarol szeretnem hasznalni, hanem "belso alap" szoftverkent/ terkepkent, az eredeti Lucca-s cucc ergo nem kell...

Tudnal kerlek szepen megegyszer irni nekem, es ezek alapjan elmagyarazni, hogyan kell megoldani a dolgot? Nagyon nagyon orulnek.

Ezer koszonet elore is az infokert,
udv:
fendi
Apr 9th, 2009, 6:22 pm
Apr 10th, 2009, 1:37 pm
Ugyan nincs 3.5-ös Luccam, de azért megpróbálom.
Az iGO8-at szerintem nem fogod tudni alap szoftverként használni, mert nem arra találták ki.
Hogy értsd mire gondolok:
A Navigon PNA-k esetében a WinCE betöltése után rögtön a Navigon MobileNavigator progi indul, ami úgy van megírva, hogy a navigációs szoftverből tudod állítani a készülék nyelvet, időzónát, hangerőt, stb.
A Lucca esetében WinCE indulása után egy UI (User Interface) kezelöfelület indul el és gombnyomásra indul a navigációs program.

Tehát két dolgot tehetsz:

Hagyod az eredeti menüt, használod a gyári képnézőt és médialejátszot és csak a navigációs szoftvert cseréled le. Ebben az esetben a következőket tedd:

1. My Flash Disk-ről csak a térképeket töröld a MARINA könyvtárat és a navi programot NE!

2. Másold az iGO8-at (iGO8.exe-vel és content-el együtt) a My Flash Disk\iGO8 mappába
3. USB-n keresztül írd át a My Flash Disk mappában levő settings.ini fájlt így:
Code: Select allpathNavi: \My Flash Disk\iGO8\iGO8.exe
Paging: 1
pathPlay: \My Flash Disk\ScreenSaver

DLIGHT0: 1
DLIGHT1: 3
DLIGHT2: 5
DLIGHT3: 10
DLIGHT4: 30
DLIGHT5: 60
DLIGHT6: 120
DLIGHT7: 300
 
NLIGHT0: 45
NLIGHT1: 45
NLIGHT2: 45
NLIGHT3: 45
NLIGHT4: 120
NLIGHT5: 300
NLIGHT6: 500
NLIGHT7: 800

Az iGO sys.txt-t pedig így:
Code: Select all[folders]
app="My Flash Disk\iGO8"

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1
skin="ui_igo8"

[rawdisplay]
screen_x=480
screen_y=272

[gps]
port=7
baud=57600

[sound]
queue_length=200

[debug]
show_lane_info=1
disable_outlookpoi=1

[msnd]
msnd.start=0


Második lehetőség, hogy lecseréled az eredeti kezelőfelületet egy sajátra. Ebben az esetben annyi és olyan programot használsz amennyit csak akarsz, de a beállításokhoz az eredeti EagleMenu.exe-t kell futtatnod, így ha csak navigálásra használod, ennek nincs túl sok értelme. Ennél a megoldásnál a fájlokon kívül a PNA Registry bejegyzéseit is módosítani kell, így ezt nem tudom részletesen leírni.

Az biztos, hogy a 3.5-ös esetében az SD kártyáról autómatikusan elinduló fájl neve installlucca_35_b.exe.
A rejtett menü pedig bekapcsolást követően az ajánlás képernyőnél jelenik meg úgy, hogy a stylus-al megpöttyinted egyszer a kijelző bal felső, majd a jobb felső, majd a jobb alsó sarkát.

Üdv:
GBR
Apr 10th, 2009, 1:37 pm
Apr 11th, 2009, 1:16 pm
Szia GBR,

ezer koszonet a segitsegedert, es kozbenjarasert.

oooo, igen, nekem csak az IGO8 terkep kell, az eredeti gyari menu stb elfogadhato. Sorry, en ezekhez nem ertek, igy nem gondoltam bele, mas mit erthet azon, ha en IGOT-t akarok "felrakni".

kibrobaltam, amit irtal, de sajnos meg mindig nem jo. Az IGO fele terkepet meg mindig nem tudja berakni a kepernyore, vagyis az utvonal ala. Ha kitorlom a Lucca fele "map" mappat, vagyis a terkepeket, akkor megint csak egy utvonalat hoz be ugy, hogy korulotte semmit nem latni. Se terkep, se utcak, se semmi. Valahogy meg kellene adni, mikent tudja a Lucca 3.5 Blaus fele szoftver az IGO terkepet "alaramolni", vagyis elerni.

Van meg nehany otleted? :)

megegyszer koszi mindenert,
udv:
fendi
Apr 11th, 2009, 1:16 pm
Apr 11th, 2009, 1:58 pm
A system.ini-ben ez van?

Code: Select allpathNavi: \My Flash Disk\iGO8\iGO8.exe
Apr 11th, 2009, 1:58 pm
Apr 11th, 2009, 2:08 pm
system.ini file nincs, csak setting.ini, abban mindent ugy csinaltam, ahogy javasoltad.
Apr 11th, 2009, 2:08 pm
Apr 11th, 2009, 2:31 pm
Szia GBR,

nem fogod elhinni! sikerult!!!!:)))

EZER MILLIARD KOSZONET NEKED!!

a hiba ez volt, most jottem ra 5 perce: csak az volt a bibi, hogy a Lucca 3.5-ben 2 fele My Flash Disk van:
1: My Flash Disk - itt vannak a Lucca alap dolgai
2: My Flash Disk 2 - itt vannak a terkepek stb...

-->a setting.ini fajlban csak anniyt kellett tennem, hogy a "pathNavi: \My Flash Disk\iGO8\iGO8.exe" helyett "pathNavi: \My Flash Disk2\iGO8\iGO8.exe" -t irtam be, ergo a masodik, a terkepeket tartalmazo utvonalat kellett megadni.

hat, apukam, most nagyon nagy a kiralysag. Tenyleg sokkal bababb ez az IGO, marcsak ranezesre is, ugy, hogy meg ki sem probaltam....

este megyek egy nagyobb kort kocsival, es tesztelem. Ha kisebb beallitasi problemak meg adodnanak, akkor ha nem haragszol, kerdeznek meg majd a heten 1-2 dolgot itt a forumon, de csak persze, ha baj van....

MEGEGYSZER MILLIO KOSZONET!!!!!! TENYLEG SUTI, nekem mar nagyon elegem volt ebbol a Blau-s megoldasbol.

udv, es jo hetveget!
fendi
Apr 11th, 2009, 2:31 pm
Apr 11th, 2009, 2:47 pm
Jó hétvégét neked is! 8) :D
Apr 11th, 2009, 2:47 pm
Dec 17th, 2009, 3:44 pm
Sziasztok!
Nekem egy lucca 3.5 -öm van! Feltettem az SD kártyára az igo 8-at és még átis írtam az exéjét installlucca_3.5b.exe azthiszem. Tegnap este mikor csináltam még jó volt igaz csak file explorerből de müködött és az alap lucca is müködött...Reggel mikor bekapcsoltam lassan betöltött a gps és angol lett minden, ezek után kikapcsolt és azóta se kép se hang a kék képernyő vár és nem megy tovább! kb 2-3 óráig hagytam akkor sem ment tovább! Azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor mi a teendő? Esetleg vegyem ki az akksit és próbáljam meg úgy? Vagy esetleg van erre valami megoldás? Garancia már nincsen rá! köszönöm! Üdv
Dec 17th, 2009, 3:44 pm
Jan 3rd, 2010, 4:44 pm
igen azt próbáltam de nem segített semmit! feltepítette aztán újraindult és ugyan az! Van esetleg még ötleted?

köszi
üdv:Bence
Jan 3rd, 2010, 4:44 pm
Apr 2nd, 2010, 7:50 pm
Sziasztok olyan gondom volna, hogy én is lucca 3.3 EE-t frissítenék igora és feljebb láttam is a lépéseket hogyan kell de a 2. lépésben az a lucca33.rar-os link arra nekem mikor behozza errort ír és nem találom sehol máshol:S sajnos.... és valahogy nagyon nem akar sikerülni a frissités pedig már napok óta ezzel szenvedek... valaki aki tud könyörgöm segítsen 1000 köszönet előre is!!!!
Apr 2nd, 2010, 7:50 pm
Apr 21st, 2012, 8:42 pm
Sziasztok!

Én is egy kis segítséget kérnék csak én már Lucca 5.2-re.
Sajnos nem ugyanazok a mappák vannak és nem tudom mit hova kéne másolni.
Szintén iGO-t szeretnék feltenni.

Tud ebben valaki még segíteni?
köszi előre is!
Apr 21st, 2012, 8:42 pm