Apr 16th, 2021, 5:31 pm
Nem értem minek cserélgetni a speedcamokat amikor elég jó csomagok vannak összeállítva, akár a véda kamerákkal is..
Apr 16th, 2021, 5:31 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Apr 16th, 2021, 5:47 pm
Gondolom nem olvastál vissza, de hogy a kérdésedre azért válaszoljak, nem cserélGETni akarom, hanem áttérni (ha működne) a frissebb .spc fájlokra. Ha tudsz segíteni, előre is hálás vagyok.
Apr 16th, 2021, 5:47 pm
Apr 16th, 2021, 6:08 pm
Az spc fájlal nem fogja szuper traffipaxnak mutatni és mondani, legfeljebb sima sebességmérőnek. Nem véletlen van a plajos txt-ben külön kategórián. A plajos adatbázisnál nincs frissebb és jobb, felejtsd el a magyar spc-t. Mondtam mit csinálj, erre mindent kitörölsz, és beleteszed a magyar spc-t. Azt csináld amit mondtam és minden rendben lesz, harmadszor negyedszer nem akarnám ugyanazt leírni.
Apr 16th, 2021, 6:08 pm
Apr 16th, 2021, 7:01 pm
én kidobtam minden új speedcam adatbázist, mind hibás..az m0-on vagy 15 helyen traffit jelez és közben 2 db van a 100 km-en..és még azt is kétlem hogy azok működnek egyáltalán, az összes hugo és forgalom figyelő kapura, kamerára, traffit jeleznek ezek az aadatbázisok.. :D
Apr 16th, 2021, 7:01 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
Apr 16th, 2021, 8:00 pm
Tájfun wrote:Az spc fájlal nem fogja szuper traffipaxnak mutatni és mondani, legfeljebb sima sebességmérőnek. Nem véletlen van a plajos txt-ben külön kategórián. A plajos adatbázisnál nincs frissebb és jobb, felejtsd el a magyar spc-t. Mondtam mit csinálj, erre mindent kitörölsz, és beleteszed a magyar spc-t. Azt csináld amit mondtam és minden rendben lesz, harmadszor negyedszer nem akarnám ugyanazt leírni.


Köszi, elsőre is megértettem (szerintem), csak gondoltam kipróbálom itthon azt, hogy külföldön működik-e majd, ha megyek, mert oda viszont te magad is .spc-ket ajánlottál. De ezt itt most Mo.-on logikusan csak a magyar .spc-vel tudtam kipróbálni. Viszont az nem működik, csak ezért táncolok még mindig a magyar .scp körül. Elnézést, ha engedetlennek tűntem.
Apr 16th, 2021, 8:00 pm
Apr 16th, 2021, 9:07 pm
Nem engedetlenek tűntél hanem értetlennek, de értem az okát, de amiért felesleges ez a játék, leírtam. A magyar spc nem veszi fel a versenyt a plajos adatbázissal. A külföldiek esetében sem kizárólagosságról beszéltem, mert más országban is lehetnek plajosok akik egy precíz komoly adatbázist összehoztak. Ha van ilyened - mért ne lehetne - akkor ezen országokban sem ajánlott az spc. De ha nincs semmi, akkor a semminél jobb a TomTom spc is, mert egy elfogadható alternatíva, jobb híján.
Kipróbálni nem kell autóba ülni, bár a bemondást tényleg csak éles navigáció alatt tesztelheted, de szimulációban ott lesznek az ikonok az úton. Ha ott van akkor működni is fog, és figyelmeztet majd.
Apr 16th, 2021, 9:07 pm
Apr 17th, 2021, 7:32 pm
lajos850 wrote:
Joc49 wrote:Üdv!
Küzdök az új skincserélővel Skinchange_3.0.8_build_60-release.apk. Android 9 en döcögve,de felment,műkszik.
Huawei mate 10 pro,Android 10 alatt egyszerűen nem látja a skineket.

Nem jól írtad, iGO_Avic. Így a jó kicsi i" betű :lol:


Most biztosan jól írtam be. Sajna nincs eredmény
Apr 17th, 2021, 7:32 pm
Apr 23rd, 2021, 12:38 pm
Sziasztok!
Próbáltam visszakeresni, sőt még valahol ki is volt írva nekem, de nem találom, hogy melyikek azok a térkép fájlok amikre szükségem van ha kamionhoz használom csak a ...HERE_2020.Q4_... fájljait? Melyikekre nincs szükségem .fpa, .fsp, .ftr, .fbl, fjw,... ?
Apr 23rd, 2021, 12:38 pm
Apr 23rd, 2021, 1:07 pm
Mozsafa wrote:Sziasztok!
Próbáltam visszakeresni, sőt még valahol ki is volt írva nekem, de nem találom, hogy melyikek azok a térkép fájlok amikre szükségem van ha kamionhoz használom csak a ...HERE_2020.Q4_... fájljait? Melyikekre nincs szükségem .fpa, .fsp, .ftr, .fbl, fjw,... ?

Hy.

.fbl (térképek)
.fda (figyelmeztető jelzések-táblák)
.fjw (útkereszteződés nézet) Nextgen esetén működik
.fpa (pontszerű címek)
.fsp (inteligens útvonal adatok-sebességprofilok)
.fds ÚJ! (vezetői figyelmeztetések-kanyarodás-megfordulás)
.ftr (kamionos információk)
.hnr (előfeldolgozott úthálózatok)
.3dl (3D látványosságok)
.3dc (3D épületek)
.license (térkép liszensz)
.speedcam (sebességmérő kamera adatbázis)
.poi (hasznos helyek)
.truckpoi (kamionos poi)
.extented_poi (extended poi)
Apr 23rd, 2021, 1:07 pm
Apr 23rd, 2021, 1:24 pm
Ezek megvannak, de volt róla szó, hogy néhányat (kimondottan az ".f...-esekből) ki lehet szórni, ha csak kamionnal használom. iGO Primo, WinCE-s készülék, CNS Sirocco.
Apr 23rd, 2021, 1:24 pm
Apr 23rd, 2021, 3:20 pm
Szia.Kamionozáshoz ezek mindenképpen kellenek.A map mappába csak (Fbl,Fda,Ftr),poi mappába Poi,truck poi fájl kell.
Apr 23rd, 2021, 3:20 pm
Online
Apr 23rd, 2021, 5:29 pm
ktocsi wrote:... A map mappába csak (Fbl,Fda,Ftr),...


Ez volt amit kimondottan kerestem. :clap: :thumbup:
Apr 23rd, 2021, 5:29 pm
Apr 25th, 2021, 12:17 am
cserrobi wrote:
Tájfun wrote:Hagyd békén a Plajos féle magyar .txt-ket, annál nincs jobb


Ez hol van leírva?

Nem leirva van,hanem tapasztalat :D Már ami a fix kamerákat illeti. És jól mondja Tájfun hanyagolni kell a hivatalos Magyar spc fájlokat. De te gondolom a tiédre értetted hogy van jobb. Nem tudom hogy több fix kamera lenne amit Plajos megcsinált.
Apr 25th, 2021, 12:17 am
Apr 25th, 2021, 12:25 am
Razor18 wrote:
Razor18 wrote:
Tájfun wrote:Hagyd békén a Plajos féle magyar .txt-ket, annál nincs jobb, a magyar spc-t ne használd mellettük. Egyéb országokhoz tehetsz be .spc fájlokat. A TomTom .spc-t mondják jobbnak, pontosabbnak akik sokat járnak erre arra. Lehet kell 1 db license a speedcam .spc fájlokhoz, hogy lássa és használja a program. Súgó/Névjegy/Egyebek/Tartalom alatt nézd meg.


Megnéztem, a Súgó/.../Tartalom-ban van egy Sebességmérő kamerák mappa, abban egy "speedcam" nevű fájlt sorol fel, 1856 kilobájt.

Akkor a Content/Speedcam mappából dobáljam ki a külföldi .txt fájlokat, és tegyem bele az .spc fájlokat, a magyar kivételével? A sys.txt fájlt át kell írni esetleg?


Erre valaki esetleg tud mondani valamit lécccike? :angel:

Vagy használd ezt(én gyüjtögetem ezt útjaim során),csak fix kamerák,gyári spc és pár kieg kamera amit nem tartalmaz a gyári TomTom adatbázis. Németből ne keress ujabb hivatalos spc fájlt. Ez az utolsó és nem valószinü hogy adnak ki ujabbat. Ha Primo-ba akarod akkor töröld a 197_hu txt fájlt. Ha Nextgen-be akarod akkor a KKEP_HU fájlt
https://data.hu/get/12897896/speedcam.zip
Apr 25th, 2021, 12:25 am