Jul 11th, 2021, 9:51 am
Meg kell próbálni license fájlokkal kiegészíteni.
Jul 11th, 2021, 9:51 am

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Jul 11th, 2021, 10:13 am
ne haragudj, nem írtam: természetesen kiegészítettem, de kipirosítja az összeset... :(
Jul 11th, 2021, 10:13 am
Jul 11th, 2021, 10:27 am
Valószínűleg nincs teljesen feltörve. Próbáld a térképcsomaghoz mellékelt license fájlokkal. ha azzal se megy akkor nem tudsz mit tenni..
Jul 11th, 2021, 10:27 am

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Jul 16th, 2021, 5:41 pm
Tisztelt Fórumozó Urak !
Szeretnék segítséget kérni egy NEXTGEN IGO Palesztin csomag telepítésével kapcsolatban. A Wince alapú iGO Primót már régen elsajátítottam a Ti segítségetekkel.
Evvel az android navival most ismerkedem. A feltelepítés rendben vam, de a skin cserélő feltelepítéséhez "NEKEM" kevés az infóm . A térképcserélővel is most ismerkedem az androidon.
A problémám végül is az elérési útvonallal van a skin cserélőnél,mert a leírás kevés róla. Megnéztem a sys txt. is ,de nem látta a skinre utaló beírást.
A gépem egy Teclast P20HD tablet. android 10 fut rajta.
Elküldöm a sys txt-t,
[rawdisplay] ; --- Eszköz kijelző felbontás beállítások ---
driver="gles_2_0_android"
screen_xy="auto"
dpi="auto"
; --- Ha TABULÁTOR kijelzőn kicsik az ikonok, távoli a térkép, akkor ezeket az értékeket lehet választani ---
; --- Engedélyezés / Tiltás - a pontosvessző ";" karakter törléssel történik ---
;dpi=120
;dpi=160; >>> 800x480
;dpi=240; >>> 1024x600 --- SAMSUNG TAB2 esetén ---
;dpi=320; >>> 1280x720 --- LENOVO YOGA TAB3 esetén ---
;dpi=480; >>> 1920x1080
;dpi=640; >>> 2560x1440

;[folders] ; --- Eszköz külső SD kártya elérés beállítások ---
;data_folder_name="iGO_Pal"
;linked_root_list="/storage/emulated/0 /storage/MicroSD /extsd /storage/extsd0 /mnt/extsd0 /mnt/storage/extsd0 /external_sd0/mnt/sdcard/external_sd0 /mnt/external_sd0 /mnt/sdcard/external_sd /sdcard2 /sdcard /sdcard/sd /mnt/sdcard /mnt/sd /mnt /storage /mnt/extSdCard /mnt/external_sd /mnt/sdcard/external_sd /sdcard/external_sd /storage/extSdCard"
; --- Arimi trükk: Android 5.0 -> X.X renszerű eszköz esetén külső SD kártyáról content adatbázis-elérés, térképcserélő használattal ---
; --- SD kártyára így: "Android/data/com.gja.nav.utility/files/addons/content"
; --- Külső SD kártyáról használt adatbázis esetén kell engedélyezni alábbi két sort, a pontosvessző karakter törléssel ---
has_secondary_root=1
;---- Android 5.0 -> X.X rendszerverziók esetén ---
android_secondary_root_path="/storage/8C8B-C65A/Android/data/com.gja.nav.utility/files/addons"
;android_secondary_root_path="/storage/MicroSD/Android/data/com.gja.nav.utility/files/addons""
;android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/Android/data/com.gja.nav.utility/files/addons"
; --- Android X.X <- 4.4 rendszerverziók esetén ---
;android_secondary_root_path="/storage/MicroSD/addons""
;android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/addons"

[android]
fullscreen=1
ignore_keyguard=1
navigation_audio_stream=3
background_shutdown_timeout=0
background_navigation_enabled=1
;check_folders_after_rebuild=0
;disable_restart_after_phone_call=1

[map.flag_layer]
route_edit_on_longclick=1 ; --- Hosszú koppintással vezetési képernyőn köztes célpont hozzádasa ---
grab_route_flag_radius=50
grab_flag_radius=20

[device]
device_nng_path_secondary_disable=1
device_nng_path_primary=""

[autorad] ; --- Pongo skin riasztási pont figyelmeztetéshez ---
disabled=1
detect=10

[camera.roundabout] ; --- Körforgalom követése vezetési képernyőn ---
enabled=0

[lua]
currency="HUF"

[interface]
save_checksum=0
show_glonass=1 ; --- Glonass műholdak megjelenítésének alapértelmezett engedélyezése ---
network_enabled=1
show_speaker_only_mode=1
;uturn=1
4wd_unpaved_link=1
;disable_unnamed_road=1
show_back_button=1
use_dual_names=1 ; --- Település keresőben megjelenik zárójelben az eredeti név is a magyar elnevezés mögött ---
maxzoom2d=6000000
minzoom2d=10
minzoom3d=10
capture_to_jpeg=1
hide_eula=1
how_exit_atdestination=1
use_official_country_name=1
recalc_voice=0
mecca_enabled=1

[itiner]
pass_via_distance=50
remove_reached_destination=1

[debug]
skip_eula=1
screenshotsavecameraini=0
max_memory=262144000
use_merge=1
glonass_satellites=-1
manoeuvre_at_tollgate="1"
tmc_use_minor_sliproad=1

[feature]
eat_route=1

[map]
poi_3d_speedcam_icon_overlap=0 ; --- Riasztási pont dupla megjelenés tiltása vezetési képernyőn ---
3d_max_tmc_icon_draw_count=5 ; --- Helyikon maximum megjelnítési szám vezetési képernyőn ---
poi_distant_zoomlevel=200
poi_w=65 ; --- Helyikon méret beállítása vezetési képernyőn megjelenítéskor ---
poi_h=80
tmc_normal_w=50
tmc_normal_h=50
poi_distant_zoomlevel=400
basemap_lines_min_zoom=300
3d_dem=3
3d_roads=1
;3dcarsizemin=3500
;3dcarsizemax=6000
;3dcarsizemul=60000
3d_min_zoomlevel=10
2d_min_zoomlevel=10
3d_max_zoomlevel=300

[poi]
multipoi=0
multi_poi_overlay=0
use_multi_poi_icon=0
use_mixed_poi_icon=0
max_poi_on_horizont=10
;picturepoi_scan="/storage/emulated/0/DCIM/Camera" ; --- Egyéni fotók elérési útvanala ---
picturepoi_folder="/storage/emulated/0/DCIM/Camera" ; --- Egyéni fotók elérési útvanala ---

[attractions]
user_picture_path="/storage/emulated/0/DCIM" ; --- Egyéni fotók elérési útvanala ---

[gps]
background_navigation=1
accuracy_workaround=0
location_log=0
location_net=0 ;1 Ha van mobil net kapcsolat is!
location_gps=1
gps_fix_ignores_num_satellites=0
first_valid_precision_distance_threshold=0
gps_provider_check_once=1

[gps.igo_connector]
horizontal_accuracy_treshold=10000
position_validity=-1
restart_listening_interval=0

[gps.extrapolate]
enabled=1

;[2d]
;use_flat3d=0

[3d]
forced_fov=26
force_fov_y=1
tunnel_mode_disable=0
building_height_scale=0.8

[3d_config]
disable_roadsign_navigation_mode=1
rotated_roadsigns=1
hide_tmc_on_road=1

[naviextras]
boot_service_address=http://zippy.naviextras.com/services/index/rest

[network]
available=1

[tmc-http]
enabled=1
start=1
profile_name="nng-igo-tmc-beckerfull"
profile_version=2
dl_max_events_added=75000
dt_sleep_on_error=15
dt_dl_0=1700
dl_dist_0_km=150

[tmc.src.http]
enabled="1"

[vr]
disabled=0 ; --- Beszédfelismerés funkció engedélyezése ---
skip_first_vr_screen=0
timeout_silence=4000
after_ding_delay=300
show_mic_button=0

[vr.freetext]
error_offset_in_ms=500

[hnr]
ignored_missing_country_ids=*

Bocsi a külalakért,nem vagyok egy nagy fórumozó
Ha tudtok segíteni,nagyon köszönöm.
Üsvözlettel : Lacapa48
Jul 16th, 2021, 5:41 pm
Jul 16th, 2021, 6:21 pm
Sziasztok!Van három veterán készülékem amikre már nincsenek friss térképek.iGO 8-at szeretnék rájuk tenni.Kártyáról v. a belső memóriából működjenek.Olvasgatom a külföldi fórumokat de nem igazán találok leírásokat.Ebben szeretnék ismét segítséget kérni.A készülékek:MEDION GoPal E4440,Mio C520,Mio Spirit 695 LM.Köszönöm előre is.
Jul 16th, 2021, 6:21 pm
Jul 20th, 2021, 2:36 am
Szia uram!
Dobd ki őket!
Elavult vackok.
Jul 20th, 2021, 2:36 am
Jul 20th, 2021, 8:55 pm
Miért is dobná ki őket?
Nekem van egy Mio C720-am ami anno azért kapott nagyon sokat,mikor SI felületeket teszteltem élesbe.
A mai napig nagyon szépen muzsikál iGO8 alatt.
A többivel meg nem is csigáználak.
Jul 20th, 2021, 8:55 pm

World speedcam:
https://www.facebook.com/groups/worldspeedcam/
Jul 21st, 2021, 1:44 pm
Sziasztok!

Most miután újra bevetették a mobil traffipaxokat, sebességmérő-kamera adatbázisom 2021.07.21-i verziója innen letölthető.
Jul 21st, 2021, 1:44 pm
Jul 22nd, 2021, 7:21 am
Sziasztok!
Hát feltettem PLajos adatbázisát. Minden elromlott! A szuper traffipaxot piroson áthajtásnak mondja! A tengelysúly mérő állomást az egyik oldalon nem jelezte, a túloldalon pedig sebességmérő panelnak mondta! Tájfun Mester iGO_Pal_2019.09.13 csomagját használom. Próbálkozzam tovább vagy inkább kérjek egy ebbe való új adatbázist? Köszönöm a válaszokat! Egy szomorú iGO-s!
Jul 22nd, 2021, 7:21 am
Jul 22nd, 2021, 3:29 pm
Kérjél, kb senki nem látja át a speedcam dolgokat és csak zagyvaság lesz belőle.
Jul 22nd, 2021, 3:29 pm
Jul 23rd, 2021, 1:59 am
Darusbandi wrote:Sziasztok!
Hát feltettem PLajos adatbázisát. Minden elromlott! A szuper traffipaxot piroson áthajtásnak mondja! A tengelysúly mérő állomást az egyik oldalon nem jelezte, a túloldalon pedig sebességmérő panelnak mondta! Tájfun Mester iGO_Pal_2019.09.13 csomagját használom. Próbálkozzam tovább vagy inkább kérjek egy ebbe való új adatbázist? Köszönöm a válaszokat! Egy szomorú iGO-s!

Van egy halvány gyanum.
Belenéztem az adat bázisba,azt hiszem iGO Primo-ra jó,meg iGO8.
Bocs Lajos,Nextgen ez nem jó,más a kiosztás.
Egyébként meg mikor a tengelymérőt,magasságkorlátozást bemondja akkor már tényleg bachatod. Fő úton még csak,csak megfordulsz. De egy autópályán is fordulj meg hogy kikerűld. Igazából az ilyen helyeket be sem tenném riasztási pontnak. Több értelme van ha marad Kml-nek mert akkor rá tudsz keresni útvonal mentén,közelbe stb. De ha riasztási pontnak van betéve nem tudsz rákeresni,csak akkor szembesülsz vele amikor bemondja hogy x,y távolságra következik egy tengelymérő,magasságkorlát. Ahogy írtam,főúton talán meg tudsz fordúlni. Autópályán mit csinálsz? Én irtam pár Kml,meg is osztottam pár helyen,nincsenek le védve(hogy is védhetném le,magamnak,meg a nagyközönségnek írtam). Azt csinálnak vele amit akarnak,de mikor riasztási pontot írnak belőle csak mosolygok. Egészségükre,soha nem tiltottam meg szó szerint hülyeségnek tartom. Aztán lehet helyeselni,ellenezni :D
Jul 23rd, 2021, 1:59 am
Jul 23rd, 2021, 8:26 am
Nem kötelező használni mindent, de hogy van egy jó, pontos, használható adatbázis az nagy kincs. Köszönet érte!
Az meg hogy melyik kategória mikor riasszon, csak a plugin.ini-ben (vagy a sys.txt-ben) megírt dolgokon múlik. Ha akarod a tengelysúlyt mérő kategória (vagy bármelyik) riasztani fog 10 vagy 20km-rel előbb is, vagy akármennyivel előbb, ha ez a kérés. Semmi sem lehetetlen.
Az adatbázis kiosztás nem igazán Primo meg NextGen függő. Van annyi skin mint tenger, minden skin készítőnek ahogy 'löttyent az agya' olyan kiosztású speedcam.zip fájlt kreált. Van akinek többféle is van a készletében. Pongo kínálatában pl. van vagy 20 féle. Át kell látni a dolgokat, a használni kívánt skin/speedcam-zip által kínált kategóriákkal tisztában kell lenni - melyik hányas, ehhez az adatbázisok belső ID-ét át kell konvertálni a megfelelő számúra és minden tökéletes lesz. Ne Plajostól várd, hogy 50 vagy még több féle kiosztásra megcsinálja a komplett adatbázis csomagját. Kitűnő konvertáló program van DM43 jóvoltából, egy mozdulat az egész művelet ha tudod mit és hogyan kell csinálni. Ez nem egy global_cfg vagy pár térképfájl amit behajítasz a programba és minden faszán működik.
Nem bűn ha nem sikerül, a speedcam kérdéskör az egyik legbonyolultabb, legátláthatatlanabb dolog az iGO programban, igen kevesen látják át, de lehet segítséget kérni....!
Jul 23rd, 2021, 8:26 am
Jul 23rd, 2021, 11:34 am
Tájfun wrote:Kitűnő konvertáló program van DM43 jóvoltából ...

Köszönöm a dicséretet :D
Az elmúlt hetekben, hónapokban többen megkerestek, hogy a különböző skineknek megfelelő kiosztásokat építsem be a programba. Sajnos egy winchester meghibásodás miatt a forráskódom eltűnt (és a szokásommal ellentétben nincs róla másolat).
A teljes program újraírásához sem időm, sem kedvem, sem energiám - ezért marad az "egy mozdulat az egész művelet ha tudod mit és hogyan kell csinálni". :thumbup:
Jul 23rd, 2021, 11:34 am

Image
https://bdwteam.hu
Jul 24th, 2021, 1:14 pm
Figyu, ahogy írtam van vagy 50 féle skin, de lehet több is, ha összeadod a Primo és a NextGen skineket, az már elképesztő mennyiség, teljesen felesleges beépíteni a programba. A dicséret nagyon kijár a kis programodért, hiánypótló és nélkülözhetetlen alkalmazás. Ha egy adatbázisban van 500 sor, abban egyesével kellene átírni, (jó, tudom, meg lehet oldani egyéb módszerekkel), de így tényleg 2mp az egész művelet. :thumbup:
Jul 24th, 2021, 1:14 pm
Jul 29th, 2021, 8:28 am
Sziasztok!
Egy autós fejegységhez (Proci Allwinnerc500, felbontás 1080P) keresnék IGO-t.
Ajánlanátok valami olyan verziót, ami ezzel a hw-rel megfelelően működik?

Köszi gycs
Jul 29th, 2021, 8:28 am